İçeriğe geç
Arduino Nedir | dogrukod.com

Arduino Nedir Ne İşe Yarar?

Arduino nedir? Teknik olarak, Arduino programlanabilir bir mantık denetleyicisidir. Resmi olarak olsa da, bu açık kaynaklı bir elektronik prototipleme platformudur. Peki bu ne anlama geliyor?

Arduino Uno, bir şeyler yapmak için programlayabileceğiniz küçük bir bilgisayar gibi ve elektronik sensörler, ışıklar ve motorlar aracılığıyla dünyayla etkileşime giriyor. Temelde, bazı gerçekten zorlu elektronik projelerini herkes için erişilebilir kılar. Böylece sanatçılar ve yaratıcı tipler fikirlerini gerçeğe dönüştürmeye konsantre olabilirler.

Arduino bir marka adıdır, ancak geliştirdikleri donanım ve yazılımların çoğu açık kaynak kodludur. Şemalar çevrimiçi olarak mevcuttur. Bundan dolayı hazır bir Arduino satın almayı düşünmüyorsanız, tek tek bileşenleri satın almakta ve kendiniz yapmakta veya şu anda mevcut olan birçok klon cihazından birini satın almakta özgürsünüz. Bu noktada, resmi bir Arduino kartı kullanıp kullanmayacağınızı düşünmelisiniz.

arduino nedir, arduino uno nedir, arduino programlama dili, arduino ne işe yarar, arduino yazılım dili, arduino nedir ne işe yarar, arduino kodlama dili, arduino nedir kısaca, arduino ide nedir, arduino programlama nedir
Arduino Uno Nedir | dogrukod.com

Arduino Ne İşe Yarar?

Arduino ne işe yarar? Bir donanım birimi olarak Arduino, özgür şekilde, bir bilgisayara bağlanarak veya diğer Arduino‘lara veya diğer elektronik cihazlara bağlanabilir. Hemen hemen her şey birbirine bağlanabilir ve yalnızca sizin hayal gücünüzle, yeni bir şeyler öğrenmek için biraz zaman ve çaba harcama istekliliğiniz ve bileşenlerin mevcudiyeti ile sınırlandırılabilir.

Arduino‘yu kullanan binlerce kişi ve kuruluş vardır. Bunun sonucu şudur: Yaratıcılık departmanından yoksunsanız, her zaman inşa etmeniz için önceden kodlanmış bir proje vardır ve her zaman öğrenecek yeni bir şeyler vardır. Başlamak da çok kolaydır.

Arduino’nun piyasaya sürülmesinden bu yana, diğer birçok şirket açık kaynak kodlu donanım anlayışını benimsedi. Pazara giren birçok klon kartının yanı sıra, Arduino IDE ile uyumlu birkaç benzersiz tasarım mevcuttur.

Dikkate değer bir örnek, NodeMCU geliştirme kartıdır. Yine küçük olan, dahili Wi-Fi’ye sahip olan ve Arduino uyumlu olmasının yanı sıra minik bir Node.Js sunucusu olarak da kullanılabilir. MakeUseOf‘ta en sevdiğimiz mikro denetleyicilerden biri Teensy geliştirme panoları serisi. Küçük anakartlar, Arduino kartlarından çok daha büyük bir işlem gücüne sahiptir ve küçük bir form faktörü, çekirdeklerinde güçlü işlemeye dayanan küçük projeler için mükemmelleştirir.

arduino nedir, arduino uno nedir, arduino programlama dili, arduino ne işe yarar, arduino yazılım dili, arduino nedir ne işe yarar, arduino kodlama dili, arduino nedir kısaca, arduino ide nedir, arduino programlama nedir
Arduino Ne İşe Yarar | dogrukod.com
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.