İçeriğe geç
Bootstrap Nedir | dogrukod.com

Bootstrap Nedir ?

Bootstrap nedir kısaca anlatacak olursan, ön uç geliştirmedeki CSS çerçevesine Bootstrap denir. Ücretsizdir, açık kaynaklıdır ve temel olarak ön yüzde mobil uygulamalar geliştirmek için tasarlanmıştır. CSS ve Java Script şablonları, yazma, düğmeler, gezinme ve diğer etkileşimli bileşenler için kullanılır. Çerçeve, mobil web siteleri geliştirmek için artık daha hızlı ve popüler.

CSS, HTML, Less, Sass ve JavaScript ile yazılmıştır. Bootstrap’in öğrenilmesi kolaydır ve çerçeve ile deneyler yapmak süreçte uzmanlaşmak için neredeyse bir ay sürmez. Çerçeve, CSS ve HTML dosyaları nedeniyle aslında ağırdır.

bootstrap, bootstrap 4 nedir, bootstrap ile neler yapılabilir, bootstrap nedir, bootstrap4, css, html, html css, mobil programlama, mobil uygulamalar, mobil uyumlu web sitesi, mobil yazılım, mobil yazılım geliştirme, yazılım
Bootstrap 4 Nedir | dpgrukod.com

Bootstrap Nedir Nasıl Kullanılır

Özetle, son kullanıcı deneyimleri ve gördükleri her ne olursa olsun uygulamanın içinde kullanılmasına izin verilecek şekilde çok popüler bir şekilde web sitesi ara yüzü olarak da adlandırılan bir uygulama ara yüzüdür. Yapıya bağlı olan bir HTML kodu, web sitesini görsel açıdan şekillendirmek için kullanılacak olan katmanlı stil sayfaları, slayt geçişleri, menüyü genişletme, hesap makinaları gibi dinamik öğelere izin vermede kullanılacak olan JavaScript koduna sahiptir.

Çerçeve kendi başına, bizim durumumuzda web ara yüzü olan önceden oluşturulmuş yazılım çözümlerinin mevcut olduğu bir platform, temel veya temelden başka bir şey değildir. Bunun yanında, her zaman ön yüz çerçevelerin bir parçası olarak kullanılabilen birçok şablon vardır, özelleştirme için en uygun olan, mevcut gereksinimler ve ihtiyaçlar için çok uygun olan birçok başka süreç vardır.

bootstrap, bootstrap 4 nedir, bootstrap ile neler yapılabilir, bootstrap nedir, bootstrap4, css, html, html css, mobil programlama, mobil uygulamalar, mobil uyumlu web sitesi, mobil yazılım, mobil yazılım geliştirme, yazılım
Bootstrap ile Neler Yapılabilir | dogrukod.com

Bootstrap ile Neler Yapılabilir

Bootstrap‘in bazı yaygın kullanımları şunlardır:

Duyarlı CSS’si için düzen oluşturma, tabletlere, telefonlara ve masaüstlerine uyum sağlarken, modern ilk stiller öncelikle bu çerçevenin bir parçasıdır. Ayrıca Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera ve Safari gibi maksimum modern tarayıcılarla uyumludur.

Destek topluluğu çok büyüktür, bu nedenle IRC, Blog ve Expo’daki bir geliştirici ligi arasında diğer insanların bulgularına göz atmak için sohbet etmek yapılabilecek aktivitelerden bazılarıdır.

Temel şablon ve farklı şablonlardan oluşan bir paket, bir saatten daha kısa sürede bir düzen oluşturma görevini yerine getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.