İçeriğe geç
En Nefret Edilen Programlama Dilleri | dogrukod.com

En Nefret Edilen 5 Programlama Dili

Bazı programlama dillerinin geliştiriciler için büyük sıkıntılara neden olduğu bilinmektedir. Bazen bu dilleri öğrenmenin zor olduğu için dolayı bazen de bunun nedeni daha eski olmaları ve kodda hataların olması ve hatta çökme olasılığının daha yüksek olmasıdır. Veya bazen belirli bir dilde yazmak sinir bozucu olabilir.

Visual Basic (VBA)

Microsoft VBA veya Visual Basic for Applications, en korkulan programlama dili için en üst sırada yer alıyor. Tabloları temizleme, açılır pencere hatırlatıcı oluşturma ve belgeleri biçimlendirme gibi tekrar eden görevleri otomatikleştirmek için Word ve Excel gibi çoğu Microsoft Office uygulamasında yerleşiktir.

Objective-C

Objective-C, C programlama dilini temel alır ve OS X ve iOS işletim sistemleri ve uygulamaları oluşturmak için kullanılır. Aslen 1980’lerde Brad Cox ve Tom Love tarafından geliştirildi ve NeXT bilgisayarlarda kullanıldı. Sonunda Apple, iOS ve Mac OS X için kullanılacak dili devraldı.

assembly, c, c programlama dili, işlemci, java, kodlama, microsoft office, nefret edilen programlama dilleri, objective c, php, programlama dili, programlama dilleri, sevilmeyen programlama dilleri, visual basic, visual basic excel
En Nefret Edilen Programlama Dili | dogrukod.com

Perl

Perl, programcı Larry Wall tarafından oluşturulmuş, 30 yaşın üzerinde bir programlama dilleri ailesidir. Prototipleme, büyük ölçekli projeler, metin işleme, sistem yönetimi, web geliştirme, ağ programlama ve daha fazlası için kullanılır. Aynı zamanda en yüksek ücretli programlama dillerinden biridir. Geliştiriciler 76.000 dolarlık medyan maaş aldıkları için, dünya çapında Perl en çok ödeme yapan programlama dilidir. ABD’de Perl programcıları ortalama 130 bin dolar maaş alıyor.

Assembly

Assembly, geliştiricilerin işlemleri ve komutları işlemek için belirli bir bilgisayar aygıtını veya mimarisini programlamasına yardımcı olan bir programlama dilidir. Bir bilgisayarın işlemcisi yalnızca 1’ler ve 0’ların dizelerini anlarken, Assembly, geliştiricilerin bu işlemciler için komutlar yazmasına yardımcı olur.

C

C, en eski programlama dillerinden biridir ve 1972’de Amerikalı bilgisayar bilimcisi Dennis Ritchie tarafından geliştirilen, günümüzün en popüler dillerinden biridir. Farklı çeşitlerde bilgisayar sistemleri ve donanımı programlama amacıyla genel amaçlı bir dil olarak tasarlanmıştır. Bugün Java, PHP ve JavaScript dahil birçok popüler dilin kökleri C’ye dayanmaktadır. Aynı zamanda ABD’deki en yüksek ödeme yapan programlama dillerinden biridir. C geliştiricileri ortalama 125 bin dolar maaş alıyor.

assembly, c, c programlama dili, işlemci, java, kodlama, microsoft office, nefret edilen programlama dilleri, objective c, php, programlama dili, programlama dilleri, sevilmeyen programlama dilleri, visual basic, visual basic excel
Nefret Edilen Programlama Dilleri | dogrukod.com
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.