İçeriğe geç
Google Adwords Nedir | dogrukod.com

Google Adwords Nedir? Google Ads Nedir?

Google AdWords, Google’ın reklamcılık hizmetidir. Google’ın sahip olduğu çeşitli platformlarda ve Google’ın Arama Ağı İş Ortağı Ağı’nda görüntülenecek reklamlar oluşturmanıza olanak tanır.

AdWords reklamlarını göreceğiniz ana yerlerden biri Google’ın arama sonuçları sayfalarındadır. Bazı aramalarda, özellikle ürünle ilgili aramalarda arama sonuçlarının üstünde ve altında görünebilen reklam olarak etiketlenmiş listelerdir.

AdWords, esas olarak tıklama başına ödeme (TBÖ) fiyatlandırma modeline dayanmaktadır. Yani, yalnızca birisi reklamlarınızı tıkladığında ödeme yaparsınız. 1000 reklam gösterimi başına ödeme yaptığınız bir BGBM fiyatlandırması da vardır, ancak bu PPC seçeneği kadar popüler değildir.

Hangi fiyatlandırma modelini seçerseniz seçin, günlük bir bütçe belirleyerek kampanyanızın maliyetini belirlersiniz. Fiyatlandırma ve bütçe seçenekleri, toplamda ne kadar ödeyeceğinizi ve her tıklama için ne kadar ödeyeceğinizi kontrol etmenizi sağlar.

adwords ne işe yarar, adwords nedir, adwords reklam nedir, google ads, google ads nedir, google adwords nedir, google reklamlar nedir
Google Ads Nedir | dogrukod.com

BGBM Nedir?

Bgbm nedir? BGBM açılımı, bin gösterim başına maliyet tir. Bgbm ile gösterdiğiniz her bin reklam başına kazanacağınız ücret anlamına gelmektedir. Genel olarak yüksek meblağlar olmasa da yan gelir olarak reklam tıklamaların yanında güzel bir düzeyde kazanç sağlamanıza olanak sağlar.

Google Adwords Reklam Türleri

Daha önce de belirtildiği gibi, en yaygın AdWords reklamı türlerinden biri, Google arama sonucu sayfalarında görünen bir metin reklamdır. AdWords reklamları, Google Görsel Arama, Google Alışveriş veya Google Arama Ortağı Ağı dahil olmak üzere bir dizi başka yerde görünebilir.

Google Alışveriş, reklamınızı Google’a yüklediğiniz bir ürün veri feed’inden alınan bilgilerle doldurur. Buna ürün resmi ve fiyatı da dahildir, bu da onları birçok durumda metin reklamlardan daha etkili kılar.

Google Arama Ortağı Ağı, bazı Google web sitelerinin yanı sıra, reklam yayınlamak için alan sunan milyonlarca başka web sitesinden oluşan bir ağ içerir.

Ayrıca, AdWords aracılığıyla yeniden pazarlama reklam kampanyaları yürütebilirsiniz. Anahtar kelimeleri kullanarak reklamları hedeflemek yerine Google, reklamlarınızı web sitenizi geçmişte ziyaret etmiş kişilere gösterir.

AdWords’te ayarlanan çoğu reklam, kullanıcıların Google’da arama yaparken kullandıkları anahtar kelimeleri hedefler. Birisi seçtiğiniz anahtar kelimelerden birini aradığında, Google hangi reklamların gösterileceğini belirlemek için rekabetçi bir açık artırma kullanır.

Birçok anahtar kelime için, bir arama sonuçları sayfasında görünmek isteyen reklam verenlerin sayısı, kullanılabilir alanlardan daha fazladır. Google, hangi reklamların hangi sırayla gösterileceğine karar vermelidir.

Birçok anahtar kelime için, bir arama sonuçları sayfasında görünmek isteyen reklam verenlerin sayısı, kullanılabilir alanlardan daha fazladır. Google, hangi reklamların hangi sırayla gösterileceğine karar vermelidir. Bunu, reklamınızın üç ana özelliğini göz önünde bulunduran rekabetçi bir açık artırma yoluyla yapar:

  • Anahtar Kelime
  • Kalite Puanı
  • Teklif
adwords ne işe yarar, adwords nedir, adwords reklam nedir, google ads, google ads nedir, google adwords nedir, google reklamlar nedir
Google Adwords | dogrukod.com
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.