Kod Editörü (IDE)

C# Kod Editörü

C# editör, c# programlama dilinde yazdığımız kodların birer birer okunup ve bilgisayar diline dönüştürülerek çalıştırılmasını sağlayan bir aracıdır. Bu idelerin yani editörlerin olmadığı bir ortamda kodlama yapmak çok zor ve sancılı bir süreçtir. C# editör programları bizlerin kodlama yapmasını kolaylaştırır.

Python Editörü

Python editör, pyhon programlama dilinde yazığımız kodların bilgisayar diline döndürülerek çalışmalarını sağlayan yardımcı programdır.

PHP Editörü

Php editör, Php programlama dilinde yazığımız kodların çalışmalarını sağlayan ve bunu yaparken de bizlere kod yazımında yardım eden aracı programdır.

Kod Editörü (IDE) Nedir

Kod editörü nedir sorusuna verebileceğimiz en kısa ve net cevap, yazılan kodların derlendiği aracı programdır. Kod editörü bir yazılımcının bilgisayar programları, mobil uygulamalar, mobil oyunlar ve akla gelebilecek her türlü yazılımı geliştirirken kullandığı farklı programlama dillerini birleştirmeye yarayan aracı programdır.

Kod editörleri, bir çok programlama dilini birleştirerek yazılımcının işini büyük ölçüde kolaylaştırır. Kod editörleri kaynak kodlarda değişiklik ve düzenleme, çalıştırılabilir dosya oluşturma ve hata ayıklama gibi özellikleri ile yazılımcıya bir çok avantajı bizlere sunar.

Burada sizlere sunduğumuz editörler haricinde de bilgisayarınıza kurabileceğiniz kod editör programları bulunmaktadır.

Editörler (IDE)

  • Visual Studio
  • Visual Studio Code
  • Inellij
  • Notepad++
  • Herhangi bir not defteri uygulaması kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir