İçeriğe geç
SEO Uyumlu Makale Nedir | dogrukod.com

SEO Uyumlu Makale Nedir?

SEO uyumlu makale, arama motorlarının neyle ilgili olduğunu, hangi kullanıcı sorgularını yanıtladığını ve insanların makalenizden neler öğreneceğini anlamasına yardımcı olacak şekilde yazılmış içeriktir.

Buna karşılık, arama motorları makalenizi en iyi sonuçlarda alakalı kullanıcı sorguları için gösterebilir. Arama optimizasyonu, bir siteye trafik ve kitle artışı gibi inkar edilemez faydalar sağlar ve ücretli reklamlardan daha ucuz, daha kalıcı ve bazen daha etkili olabilir.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Benzersiz ve orijinal içerik, yeni bir şey önermeniz ya da önceden kimsenin söylemediği bir şeyi söylemeniz gerekli olduğu manasına gelmez. Yazınızın başka bir web sitesinden veya çevrimiçi kaynaklardan tam bir kopyası olmaması gerektiği anlamına gelir. Google, kopya içeriği belirlemede çok iyidir ve kopyalanmış içeriğe sahip bir web sayfasının sıralamasını belirlemede kendi algoritmasını kullanır.

SEO Uyumlu Makale | dogrukod.com

İlk olarak, konu, hedef anahtar kelimeler, meta başlık, meta açıklama ve URL gibi temel makale bilgilerini belirtin. Belgenizin üst kısmında, yeni içeriğin temel ayrıntılarını içeren bir tablo oluşturun. Bu tablo, yazmaya başlamadan önce iyi optimize edilmiş bir makalenin tüm ayrıntılarını düzenlemenize yardımcı olur.

Google, birinci sayfadaki arama sonuçlarının bir uzmanlık unsuruna sahip olmasını ister. Bunun nedeni, Google‘ın kullanıcılarının sonuçlarından memnun olmasını istemesidir. Kaliteli içerik, hedef kitlenizi de mutlu eder.

Bununla birlikte, bir makale yazmadan önce aşağıdakilerden en az birine sahip olduğunuzdan emin olun:

  • Konu uzmanlığı veya röportaj yapabileceğiniz bir konu uzmanı
  • Yazma yeteneği veya profesyonel bir yazar
  • Uzman bir editör

Örneğin, konu uzmanıysanız ancak yazma yeteneğinizden emin değilseniz, bir hayalet yazar veya editör işe alın. Bir yazarsanız, eseri oluşturmanıza yardımcı olacak bir konu uzmanına (veya gerçekten harika araştırma becerilerine) erişiminiz olduğundan emin olun.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır | dogrukod.com

Google’ın SEO Başlangıç ​​Kılavuzundan, işte size iki önemli tavsiye:

Bir sitenin uzmanlığı ve güvenilirliği, kalitesini artırır. Sitenizdeki içeriğin, konu hakkında profesyonel kişiler tarafından oluşturulduğundan ya da düzenlendiğinden emin olun. Örneğin, profesyonel ya da tecrübeli kaynaklar sağlamak, kullanıcıların makalelerin profesyonelliğini anlamasına yardımcı olabilir. Bilimsel konularla ilgili sayfalarda köklü bir fikir birliğini temsil etmek, böyle bir fikir birliği varsa iyi bir uygulamadır.

Birçok yazar SEO konusunda eğitimli değildir, bu nedenle bir SEO makalesinde uzmanlaşmak korkutucu olabilir. Yazarların içeriklerini kolayca optimize etmelerine yardımcı olabilecek SEO araçları mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Exit mobile version