İçeriğe geç
Web Tasarım ve Kodlama | dogrukod.com

WebTasarım ve Kodlama Bölümü

Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü, Web tasarımı ve kodlama alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bireyleri yetiştirmektir. Alanda istihdam edilebilecek etkin ve verimli kişilerin bilgi ve becerilerle donatılmasını sağlamayı amaçlar.

Eğitim Süresi

Bilgisayar teknolojileri bölümü altında yürütülen Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü eğitim süresi 2 yıldır. 120 AKTS kredi hakkını doldurup tüm derslerini başarı ile tamamlayarak ve üniversitenin koşulları varsa bunları sağlayarak mezun olabilirler.

Web Tasarım ve Kodlama Bölümü Dersleri

Öğrenciler bu bölümde Temel Bilgi Teknolojileri, Kullanıcı Deneyimi Tasarımı, Bilgi Toplumu ve E-Devlet, Web Okuryazarlığı, Web Tabanlı Kodlama, Bilişim Hukuku, Ağ Yönetimi ve Bilgi Güvenliği, Web’de Telif Hakları ve Etik, Web Tasarımı Satış ve Pazarlama, Girişimcilik ve İş Kurma, İçerik Yönetim Sistemleri, Web Yayıncılığı, Görsel Web Tasarımı, Öğrenme Yönetim Sistemleri, Web Yayıncılığı Araçları, İnternet Tabanlı Programlama ve Web Grafik Tasarımı gibi birçok ders alırlar.

kodlama bölümü, web tasarım bölümü, web tasarım ve kodlama, web tasarım ve kodlama bölümü, web tasarım ve kodlama dersleri, web tasarım ve kodlama iş imkanı, web tasarım ve kodlama okuyanlar
Web Tasarım ve Kodlama Bölümü | dogrukod.com

DGS İmkanı

Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programından mezun olan öğrenciler, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile örgün öğretim ya da açıköğretim lisans programlarının 5. yarıyılından lisans öğrenimine devam edebilirler. Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik-Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği gibi bölümlere geçiş yapabilirler.

Web Tasarım ve Kodlama İş İmkanı

Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programını başarı ile tamamlayıp mezun olan öğrencilerin web tasarımının yapımında, tasarım sürecinde, bu tasarımların koda dönüştürülmesinde, yayına alınması ve yayındaki sitenin yönetimi gibi konularda yetkin bireyler olması hedeflenir. Bu donanımlarla bilişim sektöründe web tasarım uzmanı, kodlama uzmanı, görsel web tasarımcısı, arayüz geliştiricisi olarak çalışabilirler. Bunun yanında mezunlar kendi web tasarım şirketlerini de kurabilirler. Hosting şirketlerine bağlı teknik destek departmanında çalışabilirler.

Web dillerinde uzmanlar olarak web tasarımcısı konumunda çalışabilirler. Freelance olarak internet üzerinden, webmaster forumlarından iş bulabilirler. Tüm bunlarla birlikte kişinin yetkinlik ve becerileri de bu noktada önemli iş imkanı bulmasını sağlayacaktır. Kişinin kendini geliştirmesi ve güncellemesi onun faydasına olacaktır.

kodlama bölümü, web tasarım bölümü, web tasarım ve kodlama, web tasarım ve kodlama bölümü, web tasarım ve kodlama dersleri, web tasarım ve kodlama iş imkanı, web tasarım ve kodlama okuyanlar
Web Tasarım ve Kodlama İş İmkanları | dogrukod.com

Tek Yorum

  1. Günümüzde dijital dönüşüm çok daha fazla gündem haline geldi. Pandemi etkisiyle de her işletmenin bir web sitesi ihtiyacı oldu. Web tasarım uzmanlık gerektiren bir alan olduğundan, uzmanlaşmak isteyen kişiler çok iyi bir eğitim alması gerekmektedir. Ülkemizdeki ön lisans veya lisans programlarından yararlanarak eğitimi alabilirsiniz ama yükseköğrenim tek başına yeterli olmayabilir. Bu yüzden sürekli kendinizi geliştirmeyi web tasarım ile bağdaştırılacak bölümlerde de ilerlemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir