İçeriğe geç

Yazılımdan Para Kazanmak

Yazılımdan para kazanmak düşündüğünüzden daha kolaydır. Geliştiricilerin geliştirme becerileriyle ekstra gelir elde etmeleri nispeten daha kolaydır. İnternet, yetenekli teknisyenler için muazzam fırsatlar yarattı. Programcının işi sınırlarla sınırlı değildir. Yetenekli geliştiricilerin uzaktan geliştirici olarak kariyer yapmaları nispeten daha kolaydır. İşte programcıların para kazanması için 4 yenilikçi yol.

1. Serbest Çalışma

Ek gelir elde etmenin en güvenilir ve kanıtlanmış yoludur. Mevcut işiniz izin veriyorsa, hafta sonları serbest projelere başlamak için zaman ayırabilirsiniz. Serbest projelerde çalışmak çok disiplin ve çaba gerektirir. Üzerinde çalışılacak müşteri ve projeler bulmak için zaman harcamalısınız. Upwork veya Fiverr gibi platformlar, üstlenebileceğiniz çok sayıda projeye sahiptir. Ayrıca internet üzerinde çalışabileceğiniz pek çok platform bulunmaktadır.

2. Hata Ödül Programı

Hata ödül programı, ekstra gelir elde etmenin kanıtlanmış başka bir yoludur. Yazılım hatası olayları, uygun kalite güvencesi uygulamasıyla önlenebilir. Bir geliştirici olarak, böcek avlayabilir ve böcek ödülü kazanabilirsiniz. Hata ödüllerine başlamadan önce teknoloji, programlama dili ve platform hakkında sağlam bilgiye sahip olmanız gerekir. Çeşitli şirketlerin hata ödül programları hakkında daha fazla bilgi almak için HackerOne, Bugcrowd, Vulnerability Lab ve Fire Bounty gibi platformları araştırarak katılım sağlayabilirsiniz.

3. Yarışmalar

TechGig Kod Gladyatörleri ve hackathon zorlukları gibi kodlama yarışmaları, ekstra gelir elde etmenize yardımcı olmak için oldukça iyi bir fırsat sunuyor. Çevrimiçi kodlama yarışmalarının nakit ödülün ötesinde birçok faydası vardır. Kodlama yarışmalarının önemli bir paket servisi, yaratıcılığınızı geliştirmesi ve yeni beceriler öğrenmenize yardımcı olmasıdır.

4. YouTube

Ses programlama becerileriniz varsa, kendi YouTube kanalınızı oluşturmayı deneyebilirsiniz. Video yayın platformu, makul bir pasif gelir elde etmenize yardımcı olabilir. YouTube İş Ortağı programına katılmak için kanalınızın toplam 4000 izlenme saatine ve en az 1000 aboneye sahip olması gerekir. Böylelikle Youtube üzerinden kendi platformunuzu oluşturarak ileriye dönük olarak gelir elde etmeye çalışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir